اخبار سایت

طراحی آشپزخانه

10 نکته ای که قبل طراحی آشپزخانه باید بدانید

طراحی آشپزخانه – سلام همراهان ملک طور امروز همراهتان هستیم با یک مقاله جذاب دیگر درمورد طراحی آشپزخانه تا انتها با ما همراه باشید.

طراحی آشپزخانه:) 

 

طراحی آشپزخانه – وقتی صحبت از طراحی آشپزخانه می شود ، واقعاً چیزهای چشمگیر دیگری وجود دارد. قبل از در نظر گرفتن رنگ آمیزی و ویژگی های تزئینی ، مهم است که جریان فضا ، موقعیت وسایل خانه و سطح کار را درست انجام دهید تا مطمئن شوید که فضای شما به گونه ای مناسب است که متناسب با نیازهای زندگی شما و خانواده تان باشد.

سوال اینجاست که ما چگونه می توانیم آشپزخانه مان را طراحی کنیم ؟ ما اینجا هستیم تا شما را با نکات تخصصی طراحی داخلی برای انواع آشپزخانه ها پر کنیم. از معاصر و سنتی خود باشید ، ما تمام دانش لازم برای کمک به تبدیل آشپزخانه به فضای رویایی شما را در اختیار شما قرار داده ایم.

طراحی آشپزخانه

 

آیا چیدمان آشپزخانه شما به درستی از نظر استفاده از فضا برنامه ریزی شده است؟

 

این واقعاً به عهده یک طراح آشپزخانه است ، اما اگر خودتان آشپزخانه خود را طراحی می کنید ، اطمینان حاصل کنید که مکان زیر را در اختیار شما قرار می دهد:
آیا همه چیز در جایی است که شما به آن نیاز دارید؟ نحوه و مکان استفاده از وسایل مختلف در آشپزخانه خود را در نظر بگیرید و همه چیز را به راحتی قرار دهید. غلات و کاسه های صبحانه باید نزدیک میز صبحانه یا جزیره آشپزخانه باشند. محل نگهداری بشقاب و سطل آشغال باید تا حد ممکن به ماشین ظرفشویی نزدیک باشد که در حالت ایده آل ، باید نزدیک ظرفشویی باشد. تخته نان و محل نگهداری نان در نزدیکی توستر ؛ فنجان های نزدیک قوری یا شیر آب جوش
“اگر می خواهید اجاق گاز خود را در جزیره نصب کنید ، بهتر است یک سینک ظرفشویی در جزیره نیز در آن بگنجانید تا مجبور نشوید از خیابان اصلی آشپزخانه با تشت آب جوش عبور کنید و به سینک اصلی بروید. افزودن یک سینک ظرفشویی همچنین به منطقه بندی مناطق مختلف اتاق کمک می کند ، که اگر اغلب بیش از یک نفر همزمان مشغول کار در آشپزخانه باشد ، مفید خواهد بود. ‘
آیا فاصله بین کابینت به اندازه کافی گسترده است؟ طراحی آشپزخانه گالی؟ یا شاید نصب جزیره آشپزخانه؟ مسیرهای داخل آشپزخانه باید 1 متر و از طریق مناطق پخت و پز ، حداقل 1.25 متر عرض داشته باشند.
آیا مسیر ترافیک را درست گرفته اید؟ همه آشپزخانه ها اتاق های دیگر را بیرون می کشند و غالباً به باغ مشرف می شوند ، بنابراین عبور و مرور بین فضاهای مختلف بسیار حیاتی است ، خصوصاً اگر در حال طراحی آشپزخانه اوپن ، غذا و فضای زندگی یا برنامه ریزی آشپزخانه خانوادگی هستید .
در حالت ایده آل ، چیدمان آشپزخانه باید به نظر برسد طبیعی است اما شما همچنین می خواهید اطمینان حاصل کنید که منطقه پخت و پز اصلی خیابان نیست. چرا؟ از نظر ایمنی ، شما نمی خواهید کودکان هنگام عبور دستگیره های تابه بگیرند.
و از نظر یک آشپز ، شما نمی خواهید دائماً از مسیر عبور مردم عبور کنید. و اگر بچه های شما دائماً به یخچال یا کمد برای میان وعده ها دسترسی پیدا می کنند ، این ممکن است به معنی در نظر گرفتن دقیق موقعیت این دو منطقه نیز باشد.

طراحی آشپزخانه

 

2. رنگ مناسب کابینت آشپزخانه خود را انتخاب کنید

 

درست همانطور که در اتاق نشیمن خود انجام می دهید ، انتخاب رنگ کابینت آشپزخانه را بر اساس احساس اتاق تنظیم کنید. این تا حد زیادی به میزان نور طبیعی روز اتاق و محل قرارگیری آشپزخانه برمی گردد. بنابراین ، اگر در حال طراحی فضای داخلی آشپزخانه با اتاق های ناهارخوری و نشیمن مشرف به باغ هستید و واحدهای آشپزخانه در انتهای تاریک اتاق ، کمد های رنگ روشن نور اطراف را به قسمت خاصی از اتاق منعکس می کنند
از طرف دیگر ، اگر آشپزخانه شما در یک اتاق رو به جنوب و پر از نور نشسته است ، واحدهای تیره رنگ نه تنها کاملاً مناسب نیستند ، بلکه در واقع باعث می شوند آشپزخانه احساس آرامش بیشتری داشته باشد.
انتخاب رنگ مناسب برای کابینت های آشپزخانه اما فقط کار با نور نیست انتخاب یک چوب دانه بندی شده برای واحدهای شما باعث ایجاد بافت و علاقه به یک اتاق غیر خاص می شود – شاید یک الحاق معاصر که جزئیات دوره را ندارد.
یا شاید شما می خواهید یک رنگ پر رنگ به آشپزخانه خود وارد کنید ؟ هنگام نقاشی کابینت محبوب است ، رنگ های روشن شخصیت فوری را به آشپزخانه می بخشند.
با این حال ، این کار باید با احتیاط انجام شود: شما باید مطمئن باشید که اکنون و در آینده عاشق طرح روشن رنگ آشپزخانه خود هستید و اگر فکر می کنید ظرف پنج تا 10 سال ممکن است بفروشید ، انتخاب رنگ پررنگ عاقلانه نیست.
مطمئناً همیشه می توانید کابینت آشپزخانه خود را رنگ کنید و وقتی خسته شدید یا برای فروش خانه خود آمدید ، برگردید
هنوز ایده رنگ پررنگ آشپزخانه را دوست دارید؟ آن را به یک جزیره آشپزخانه نقاشی محدود کنید – حداکثر تأثیر را خواهید داشت که می توانید به راحتی تغییر شکل دهید.
سرانجام ، رنگ کابینت آشپزخانه شما ، در حالت ایده آل ، باید منعکس کننده رنگهای استفاده شده در جای دیگر خانه شما باشد. این برای هر اتاق صدق می کند – اگر مضامین و طرح های سایر اتاق ها را بپذیرد ، خانه شما انسجام بیشتری پیدا می کند و در کل جریان بهتری خواهد داشت.

طراحی آشپزخانه

3. پایان مناسب واحدهای آشپزخانه خود را انتخاب کنید

 

روکش براق ، نیمه براق یا مات برای کابینت آشپزخانه شما؟ این واقعاً به سبک خانه شما برمی گردد. اگر مدرن باشد ، واحدهای با براقیت مناسب ، و همچنین پوشش های میانه و براق نیز مناسب خواهند بود. اگر خانه سنتی یا ملکی دوره ای است ، از جلای زیاد پرهیز کنید و به کابینت های رویه مات یا مات بچسبید.
“اگر به دنبال واحدهای براق هستید ، از چوب طبیعی در قسمت دیگری از طرح – در کفپوش ، میز کار یا سایر عناصر – برای نرم کردن احساس بالینی بالقوه و کمک به ایجاد یک خانواده مدرن و دوستانه استفاده کنید. با پارچه های پارچه ای یا روکش صندلی غذاخوری ، در صورت امکان رنگ و بافت را تزریق کنید.

طراحی آشپزخانه

4. آیا طراحی کابینت آشپزخانه شما درست است؟

 

سبک کابینت آشپزخانه را که می خواهید از یک منظر کاملاً زیبایی شناختی در نظر بگیرید. ممکن است شما احساس سنتی یک آشپزخانه به سبک شاکر را دوست داشته باشید ، اما آیا خطوط براق یک آشپزخانه فوق مدرن بدون دستگیره با پس زمینه آشپزخانه معاصر شما مناسب تر است؟ آیا یک آشپزخانه منحنی می تواند نسبت به آشپزخانه کوچک شما دلسوزتر باشد؟ دستگیره ها و دستگیره های کابینت چگونه لوازم دیگر خانه شما را تکمیل می کنند؟

5. طراحی آشپزخانه – بهترین میزهای کار برای آشپزخانه خود را انتخاب کنید

انتخاب بهترین نوع میز کار آشپزخانه به اندازه رنگ آمیزی و صحیح کار کابینت مهم است. اگر در حال نصب یک آشپزخانه براق و مدرن هستید ، این فرصتی برای معرفی بافت گرم مانند چوب است.
اگر اتاق شما دارای جزئیات مربوط به دوره است ، مانند یک آتش سوزی سنگ مرمر ، شاید صفحات کاری سنگ مرمر – یا عکسهای ترکیبی – یک روش خوب برای اتصال طرح به هم باشد.
یا شاید دوست دارید مواد مختلف میز کار را در داخل واحدها و یک جزیره آشپزخانه مخلوط کرده و مطابقت دهید تا به اتاق علاقه بیشتری پیدا کند
اگر در حال طراحی یک آشپزخانه شیک با بودجه هستید ، ممکن است کمد کابینت را کوتاه کرده باشید یا قصد داشته باشید خودتان متناسب با آشپزخانه خود باشید – در هر صورت ، میز کار آشپزخانه با کیفیت خوب ، اتاق را فوراً بلند می کند.

طراحی آشپزخانه

6. آیا جزئیات آشپزخانه خراشیده شده است؟

 

یک طراح آشپزخانه خوب از جزئیات ریز برای شما مراقبت خواهد کرد ، اما اگر مثلاً خودتان آشپزخانه ایکیا را طراحی می کنید چه؟ در اینجا فقط برخی از جزئیات کوچکتر برای کار در طراحی آشپزخانه شما وجود دارد:
  • آیا جای خالی دارید؟ آیا می توان به جای اینکه آن را با یک تکه کمد خالی پر کنید ، آن را به یک تخته نان یا سینی دستی درست کنید؟
  • بالای کابینت شما چقدر از سقف فاصله دارد؟ یا باید به حدی برسند که بتوانید آنها را تمیز کنید (تاپ های کابینت آشپزخانه تله های گرد و غبار چسبنده ای هستند) ، یا به گونه ای طراحی شده اند که از کف تا سقف جلوگیری کنند و از فضای ذخیره سازی بیشترین استفاده را ببرند.
  • کمترین لوازم ظاهری یا کم مصرف شما در کجا ذخیره می شود (این شامل مایکروویو است)؟ در حالت ایده آل ، آنها را در یک کابینت مخصوص باربری قرار می دهیم یا در صورت عدم استفاده آنها را کنار می گذاریم تا گرد و غبار جمع نشود و روی میز کار شلوغ نشود.
  • آیا همه چیز در ارتفاع مناسب است؟ همه اینها خیلی خوب اجاق گازهای مجهز را روی هم چیده اند ، اما اگر نمی توانید ظروف داغ را به راحتی یا با خیال راحت از روی ظرف خود بردارید زیرا خیلی زیاد است ، یک اشتباه پرهزینه انجام داده اید.
  • به همین ترتیب ، آیا کودکان کوچک می توانند با خیال راحت به آنچه که نیاز دارند برسند؟ یک کمد کم که فنجان ها و کاسه های آنها درون آن قرار دارد به استقلال بیشتر آنها کمک می کند و آنها را از بالا رفتن روی میز کار برای رسیدن به آنچه که نیاز دارند متوقف می کند.
  • آیا در دو طرف اجاق گاز یا درست کنار اجاق گاز فضای کافی برای قرار دادن ظروف داغ وجود دارد؟ در حالت ایده آل ، شما برای این کار به فضای میز کار خوب 40 سانتی متری نیاز دارید.
  • آیا نقاط الکتریکی دقیقاً در مکان مورد نیاز – از جمله در جزیره آشپزخانه – بدست آورده اید و آیا به اندازه کافی وجود دارد؟ در حالت ایده آل ، شما نمی خواهید لوازم خانگی را از برق جدا کنید تا بتوانید از دیگران استفاده کنید – یا مثلاً تلفن را شارژ کنید.

طراحی آشپزخانه

7. آیا نوع مناسبی برای نگهداری آشپزخانه دارید؟

 

“در یک آشپزخانه کاملاً برنامه ریزی شده ، مسئله داشتن فضای ذخیره سازی کافی نیست ، بلکه باید اطمینان حاصل کنید که فضای مناسب آشپزخانه را برای نیازهای خود انتخاب کرده اید. به عنوان مثال ، کشوهای عمیق ظروف ، سرو ظروف و وسایل آشپزی اغلب از کمدهای استاندارد کف که برای دیدن وسایل پشت کمد باید روی دست و زانو بنشینید ، مفیدتر هستند. به جزئیات کوچکتر نیز توجه کنید: از خود بپرسید آیا برای نگهداری وسایلی مانند ادویه جات و غذاهای خشک نزدیک به منطقه آماده سازی برنامه ریزی کرده اید یا خیر.
فضای ذخیره سازی مناسب برای آشپزخانه های کوچک می تواند فضای اتاق شما را ایجاد یا خراب کند ، بنابراین به درست و صحیح این جزئیات توجه ویژه ای داشته باشید. و اگر به نکات بیشتری در زمینه تهیه بهترین محل ذخیره سازی برای آشپزخانه های کوچک نیاز دارید ، برای ایده گرفتن از گالری ما دیدن کنید.

 

8- نورپردازی آشپزخانه را درست انجام دهید

 

برنامه ریزی برای روشنایی آشپزخانه باید در اوایل انجام شود – در مرحله طراحی پسوند یا هنگامی که شما به چیدمان آشپزخانه خود می پردازید. نورپردازی وظیفه عادی است ، اما فراموش نکنید که در روشنایی محیط ، گزینه های کم نور و آویزهای خوش چهره کار کنید: آشپزخانه شما فقط نباید به نحوه عملکرد آن بپردازد. نحوه به نظر رسیدن شما در حین غذا خوردن یا معاشرت در آن نیز مهم است.

 

9. آیا آشپزخانه شما برای معاشرت مناسب است؟

 

اگر در طراحی خود از یک جزیره آشپزخانه استفاده کرده اید ، آیا به ایده های نشستن در جزیره آشپزخانه رسیده اید؟ آیا فضای کافی برای فضای شما وجود دارد یا یک کافه صبحانه به همان خوبی این کار را انجام می دهد؟ چارپایه های بار یا صندلی های غذاخوری که انتخاب کرده اید به قدری راحت است که مردم را به معطل ترغیب کند؟ تعجب خواهید کرد که این جزئیات کوچک چقدر زمان خانواده شما را با هم می گذراند – و وقتی دوستان می آیند ، آنها نیز کمک خوبی هستند.
اگر در زمینه افزودن جزیره آشپزخانه به مشاوره بیشتری نیاز دارید ، ایده های طراحی هوشمند جزیره آشپزخانه را بخوانید.

 

10. به آشپزخانه شخصیت دهید

 

از انتخاب رنگ های رنگی دیوار آشپزخانه گرفته تا ایجاد یک دیوار گالری یا انتخاب طرح های زیبا کاغذ دیواری آشپزخانه ، داشتن شخصیت طراحی داخلی آشپزخانه همه چیز در جزئیات است. انتخاب بهترین پانسمان پنجره آشپزخانه ، تهیه بهترین کفپوش آشپزخانه یا نمایش ساده عکسهای خانوادگی به طور م partثر بخشی از روند شخصیت دادن به آشپزخانه شما است.
همانطور که این لمس های شخصی را به یک اتاق نشیمن اضافه می کنید ، گذاشتن مهر شخصی خود بر روی آشپزخانه آن را از تکه نمایشگاه به قلب خانه منتقل می کند.

ممنون از همراهی شما عزیزان که تا انتهای این مقاله همراه ما بودید امیدوارم مفید بوده باشه اگه قصد خرید ویلا در شمال را دارید بر روی لینک زیر کلیک کنید.

خرید ویلا در شمال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *