اخبار سایت

کفپوش وینیل

کفپوش وینیل چیست ؟ – آشنایی با مواد سازنده وینیل (کاملترین توضیحات)

کفپوش وینیل از لایه های مختلفی از مواد تشکیل شده است که روی هم قرار گرفته اند و یک پوشش کف با دوام ، عملی و مقرون به صرفه را تشکیل می دهند. این یک انتخاب محبوب برای صاحبان خانه ها باقی مانده است زیرا در مقایسه با کاشی های سنگی و سرامیکی نرم و گرمتر از زیر پا است و قابل انعطاف است و به راحتی تمیز می شود.

اگر می خواهید ورق کف وینیل را برای آشپزخانه ، حمام یا فراتر از آن در نظر بگیرید ، در اینجا همه چیزهایی است که باید بدانید.

ورق های کفپوش وینیل چیست؟

کفپوش وینیل از ماده ای مصنوعی به نام رزین پلی وینیل کلراید (PVC) تشکیل شده است که در صورت مطابقت با استانداردهای ایمنی ایالات متحده ایمن و قابل بازیافت در نظر گرفته می شود .

در سالهای اخیر ، صنعت ورق کفپوش وینیل به دلیل طیف وسیعی از گزینه های موجود در زمینه طراحی ، الگو و بافت و همچنین توانایی تولید تقریباً کامل (اگر نه همیشه احساس) مواد طبیعی مانند چوب سخت و سنگ ، پیشرفت کرده است. .

وینیل دو نوع است: کف پوش و کف کاشی. ورق وینیل به صورت رول های بزرگ و عریض با عرض شش تا 12 فوت در دسترس است که نصب آن در اتاق ها را آسان می کند. کفپوش کاشی وینیل در ابعاد کاشی نه یا 12 اینچ مربع برای نصب سریع بر روی چسب یا کلیک وجود دارد.

ورق های کفپوش وینیل می توانند یکی از سه مرحله نهایی را داشته باشند: پوشش بدون موم سبک ترین نوع است و برای مناطقی که حداقل تردد پا و قرار گرفتن در معرض خاک دارند ایده آل است.

پایان اورتان دوام بیشتری دارد ، می تواند تا حد متوسط ​​در برابر ترافیک پا ایستاده و تمیزتر است. پایان اورتان تقویت شده با دوام ترین گزینه موجود است. این ترافیک شدید پا را نگه می دارد و در برابر خش یا خراش مقاوم است.

کفپوش وینیل چیست ؟

دوام کفپوش ورق وینیل

کفپوش ورق وینیل به طور کلی ماده ای با دوام بالا در نظر گرفته می شود. با این حال ، عوامل مهمی وجود دارد که تعیین می کند کف شما در طول زمان چقدر دوام داشته باشد. به عنوان مثال ، کیفیت مواد ، نحوه تولید و نحوه نصب آنها بر روی امید به زندگی کفپوش شما تأثیر می گذارد.

به طور متوسط ​​، وینیل نسبت به چوب ، سنگ و کاشی دوام بیشتری دارد ، زیرا فرآیند ساخت آن است. کف داخلی می تواند درجه حرارت و رطوبت بالا را تحمل کند.

وینیل همچنین می تواند در برابر ساییدگی و پارگی سالم مقاومت کند و در برابر آب مقاوم است. به طور متوسط ​​می توانید حداقل 10 تا 20 سال از کفپوش وینیل خود استفاده کنید . اکثر محصولات حتی دارای ضمانت حداکثر 15 سال در مورد لایه پوششی هستند.

کیفیت متریالی که خریداری می کنید نیز بر طول عمر تأثیر می گذارد. ورق های کفپوش وینیل غالباً دارای یک لایه سایش هستند که باعث می شود در برابر لکه ها و نشتی ها مقاوم شوند.

با این وجود ، برخی از کاشی های جامد و کامپوزیت از سطح محافظتی یکسانی برخوردار نیستند ، در نتیجه لکه ها را حساس تر می کند . مانند تمام کفپوش ها ، نور مستقیم خورشید می تواند باعث کم رنگ شدن ورق های وینیل شود. ما توصیه می کنیم در زمان تابش شدید آفتاب پرده ها یا پرده ها را بکشید تا از کف شما محافظت کند.

ورق کف وینیل را کجا باید نصب کنم؟

کفپوش وینیل به دلیل مقاومت در برابر آب ، دوام ، نصب آسان و نگهداری ، در هر اتاق از خانه شما قابل نصب است. اما به ویژه برای حمام ، آشپزخانه و اتاق های لباسشویی محبوب است. کفپوش ورق وینیل سفید راهی عالی برای ایجاد حس نور و فضا در یک اتاق است.

کفپوش وینیل

نصب ورق کف وینیل چقدر آسان است؟

نصب کفپوش وینیل آسان است. نحوه نصب دقیق آن به نوع محصولی که انتخاب می کنید و اتاقی که در آن کف می کنید بستگی دارد. ورق وینیل را می توان با استفاده از چاقوی ابزار برش داد و به راحتی در یک اتاق استاندارد قرار می گیرد.

کاشی های وینیل به طور مشابه کاشی و سرامیک نصب می شوند. حتی بسیاری از آنها به چسب مرطوب احتیاج ندارند – به راحتی آنها را پوست بگیرید و بچسبانید یا روی آنها کلیک کنید.

یکی دیگر از ویژگی های عالی کفپوش وینیل این است که می توان آن را مستقیماً روی هر طبقه از کف ، بتن ، تخته سه لا یا چوب سخت و همچنین وینیل موجود نصب کرد.

اطمینان حاصل کنید که کف کف خوب است ، هیچ ترکی ندارد و از قبل تمیز شده است. اگر وینیل را روی کاشی ها نصب می کنید ، باید از یک تراز کننده سطح برای اطمینان از صاف و یکدست بودن کف استفاده کنید.

یک ترکیب تسطیح کننده مخلوطی است که می تواند برای صاف کردن سطوح ناهموار مورد استفاده قرار گیرد تا سطح کف صاف شما را تضمین کند.

کفپوش وینیل

 

 

نحوه نگهداری و تعمیر کفپوش ورق وینیل

دلیل عمده محبوبیت کفپوش ورق وینیل این است که نظافت ساده است. پاک کردن و جاروبرقی برای تمیز کردن کف روزانه کافی است. اگر نشت بیش از حد طولانی باشد ، می تواند لکه دار شود یا پس مانده ای برجای بگذارد ، بنابراین مطمئن شوید که آنها را در اسرع وقت پاک کنید.

همچنین ، هرگز مبلمان سنگین را از طریق وینیل نکشید زیرا باعث خراشیدن یا فرورفتن کف آن می شود. از پوشش نمدی یا لاستیکی در کف صندلی ها یا پایه های میز استفاده کنید تا از فرورفتگی و گاز گرفتن جلوگیری کند.

وینیل با دوام است ، اما تخریب پذیر نیست. اتخاذ تدابیر صحیح برای مناسب نگه داشتن کف خود بسیار ضروری است برای حفظ کف کف وینیل خود تا حد ممکن ، از محصولات تمیز کننده ساینده ، یا محصولات حاوی استون یا حلال خودداری کنید. برای بهترین راه برای تمیز کردن و نگهداری کف خود ، توصیه های سازنده را دنبال کنید.

تعمیر کف وینیل به نوع محصول و آسیب وارد شده بستگی دارد. شما می توانید کاشی های آسیب دیده جداگانه را جایگزین کنید ، اما اگر ورق دارید ، ممکن است مجبور شوید سطح را ذوب کنید یا مواد جدید را وصله کنید.

این می تواند کاملاً دشوار باشد و نتایج معمولاً از نظر زیبایی شناسی جذاب نیستند. خوب است که برای تعمیر وینیل به یک متخصص مراجعه کنید تا خطر نیاز به تعویض کل کف خود را به حداقل برسانید.

هزینه ورق کف وینیل چقدر است؟

هزینه ورق کف وینیل چقدر است؟

هزینه ورق های کفپوش وینیل بسته به نوع محصول ، سبک و فضای موردنظر شما متفاوت خواهد بود. قیمت ورق های وینیل در مقایسه با کف های دیگر ، به طور قابل توجهی ارزان تر است

سوالات متداول

 

آیا باید ورق های کفپوش وینیل را برای خانه خود انتخاب کنم؟

هزینه ، دوام و نگهداری آسان ، ورق های کفپوش وینیل را به گزینه ای مناسب برای صاحبان خانه تبدیل کرده است. این گزینه مقرون به صرفه می تواند در خانه شما تا 20 سال دوام داشته باشد. توجه داشته باشید که اگر به ظرفیت فروش مجدد علاقه مند هستید ، کفپوش وینیل ممکن است ارزش خانه شما را افزایش ندهد.

آیا نصب کفپوش ورق وینیل آسان است؟

شما می توانید کفپوش ورق وینیل را به تنهایی نصب کنید ، اما ممکن است مشکل باشد ، بنابراین اگر در نصب خود تردید دارید و یا دارای زیر کف هستید که به کمک نیاز دارد ، توصیه می کنیم یک متخصص حرفه ای استخدام کنید. اما یک مزیت بزرگ کفپوش وینیل این است که می توان آن را مستقیماً روی هر طبقه زیرین – بتن ، تخته سه لا ، چوب سخت و یا حتی وینیل موجود نصب کرد ، و نصب آن هزینه کمتری دارد.

آیا کف وینیل در برابر آب مقاوم است؟

بله ، بیشتر کفپوش های وینیل در برابر آب مقاوم هستند (البته ضد آب نیستند) ، و این گزینه ای عالی برای آشپزخانه و حمام است.

چه مدت باید منتظر بمانم تا روی کفپوش وینیل خود نصب کنم؟

وینیل به زمان نیاز دارد تا ته نشین شود. توصیه می شود پس از نصب حداقل 48 ساعت قبل از راه رفتن در کفهای جدید صبر کنید .

آیا تمیز کردن و نگهداری کف وینیل آسان است؟

وینیل یکی از ساده ترین گزینه های کفپوش برای نگهداری است و در برابر خراش ، رطوبت و لک مقاوم است. خاک و آوار را جاروبرقی کنید و در صورت لزوم اسپل ها را پاک کنید و دانه های آن را به سختی پاک کنید.

از مطالب زیر هم با کلیک کردن دیدن فرمایید

انتخاب تخت خواب مناسب برای اتاق خواب

رنگ اتاق و تاثیر آن بر روحیه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *