اخبار سایت

چگونه همسایه ی خوبی باشیم ؟

چگونه همسایه خوبی باشیم ؟

چگونه همسایه خوبی باشیم ؟

سلام همراهان عزیز ملک طور شاید اخیرا به آپارتمان جدیدی نقل مکان کردید یا در شمال ویلایی خریداری کردید یا حتی فرد جدیدی به همسایگی شما درآمده است و این سوال برایتان پیش آمده چطور با همسایگانم ارتباط برقرار کنم؟ ما امروز چندین راه و روش را در اختیارتان میزاریم پس با ما همراه باشید

هر زمان که به محله جدیدی نقل مکان می کنیم یا کسی به محله ما نقل مکان می کند ، ما همیشه نگران همسایگان “خوب” هستیم .

همسایه خوب بودن برای عضویت در یک جامعه ضروری است. وقتی تلاش می کنید تا بهترین همسایه خود باشید ، کسانی که در نزدیکی شما زندگی می کنند بیشتر متقابل هستند. در این راهنما ، ما در مورد بهترین نکات برای همسایگی خوب بحث خواهیم کرد.

 

چگونه همسایه ی خوبی باشیم ؟

10 نکته برای اینکه چگونه همسایه خوبی باشید

ممکن است از خود بپرسید که آیا همسایه خوب بودن ارزش آن را دارد ، به خصوص اگر قبلاً هرگز در محله ای زندگی نکرده اید. همسایه خوب بودن به شما کمک می کند:

– در جهت یک محله امن تر کار کنید.

– یک محله دوستانه تر ایجاد کنید.

– محله سرگرم کننده تری داشته باشید.

– با افراد جدید آشنا شوید و دوستان جدید پیدا کنید.

– افرادی را برای حمایت و کمک به شما داشته باشید.

– زندگی خود و همسایگان خود را غنی کنید.

– درباره محلهو منطقه ای که در آن زندگی می کنید بیشتر بیاموزید.

پس چگونه می توانید همسایه خوبی باشید؟ کارهای زیادی وجود دارد که می توانید انجام دهید – و از آنها اجتناب کنید – تا محل زندگی خود را به مکانی بهتر برای زندگی برای همه تبدیل کنید.

چگونه همسایه ی خوبی باشیم ؟

1. قوانین محل زندگی خود را بشناسید

برخی از محله ها قوانین خاصی را برای ساکنان دنبال می کنند. انجمن های اجاره ای به ویژه دارای رهنمودها و روشهایی برای اجرای آنها در مورد آپارتمانها و خانه های اجاره ای هستند. بخشی از همسایه خوب بودن در این موارد یادگیری قوانین منطقه است ، زیرا این امر شما را در مورد چگونگی رفتار در بسیاری از شرایط راهنمایی می کند.

اگرچه دانستن قوانین به طور کلی مفید است ، اما همچنین اطمینان می دهد که اشتباهی مرتکب همسایگان خود نمی شوید. این رهنمودها اغلب موارد زیر را شامل می شوند:

– توقفگاه خودرو

– الزامات محوطه سازی

– سیاست های مهمان

– سطح صدا

– برنامه های زباله و بازیافت

– قوانین یا محدودیت هایی برای حیوانات خانگی

با دستورالعمل های انجمن آشنا شوید و در صورت ایجاد هرگونه تغییر ، به روز باشید. وقتی قوانین را می دانید ، می توانید مواردی را که ممکن است آنها را نقض کنید تشخیص دهید و قبل از اینکه همسایگان را بر هم بزند یا وضعیت زندگی شما را به خطر بیندازد ، کارهایی را که انجام می دهید اصلاح کنید.

چگونه همسایه ی خوبی باشیم ؟

2. خود را معرفی کنید

اگر همسایگان شما نمی دانند شما کی هستید ، نمی توانید همسایه خوبی باشید. هنگام مهاجرت و ورود افراد جدید به محل شما ، خود را به دیگران معرفی کنید. هنگامی که پس از مهاجرت خود را معرفی می کنید ، این فرصت را دارید که از همسایگان خود درباره محله و کارهایی که در این منطقه انجام می دهید ، نکات و مشاوره بگیرید. اگر در حال معرفی همسایگان جدیدی هستید که به تازگی وارد محله شما شده اند ، مکالمه را با این افراد انجام دهید:

– پرسیدن اینکه از کچا آمده اند

– توصیه خدمات محلی ، رستوران ها و موارد دیگر

– ارائه یک هدیه خوشامدگویی از میان وعده ها ، گل ها یا یک غذای خاص محلی.

– مبادله شماره تلفن در صورت نیاز به هر چیزی.

سعی کنید در هفته اول مهاجرت ، چه تازه وارد باشید و چه آنها ، خود را به همسایگان معرفی کنید. زمان خوبی را برای مقدمه ای انتخاب کنید که زمان غذا یا فعالیت های دیگر را قطع نمی کند ، در آخر هفته برای اکثر افراد مطلوب است. اگر احساس می کنید نفوذی دارید ، مقدمه را سریع بیان کنید. همچنین می توانید در محله خود قدم بزنید و امیدوار باشید همسایه ای را که برای سلام سریع بیرون از خانه است ، بگیرید.

معرفی به شما یا دیگران در منطقه کمک می کند ، اما همچنین می تواند برای غنی سازی تجربه جامعه خود با دوستان همسایه دوست شوید. با دیدن همسایگان خود سلام و احوالپرسی کنید ، در صورت نیاز به آنها کمک کنید و آنچه را که می توانید برای جمع آوری جامعه انجام دهید. لزوماً نباید دائماً خانه خود را به روی همه همسایگان خود باز کنید ، اما میزبانی یک رویداد سالی یک روش عالی برای جبران و ملاقات با افراد جدید است.چگونه همسایه ی خوبی باشیم ؟

3. مراقب سر و صدا باشید

همسایگان از سر و صدا هرگز استقبال نمی کنند ، بنابراین مطمئن شوید که تمام تلاش خود را می کنید تا صدا در آپارتمان یا خانه شما کم شود. دیوارهای مشترک تماشای سطح صدای شما را حتی بیشتر ضروری می کند ، اما پایین آمدن صدا هنگام بیرون بودن یا در فضاهای مشترک جامعه در ساعات ساکت نیز لطف معمول دارد.

جامعه شما ممکن است ساعاتی ساکت و آرام باشد ، اما اگر اینگونه نباشد ، یک قانون اساسی این است که سر و صدا را بین عصر و اوایل صبح به حداقل برسانید. برخی از دلایل رایج سر و صدای زیاد در یک محله عبارتند از:

– پخش موسیقی با صدای بلند در داخل.

– با موسیقی بلند رانندگی کنید.

– چکش زدن میخ ها به دیوارها یا ایجاد صداهای بلند دیگر از ساختمان.

– داشتن مکالمات بلند در بیرون.

– داشتن حیوانات اهلی با صدای بلند مخصوصاً پارس سگ.

برخی از سر و صدا اجتناب ناپذیر است ، اما وقتی می توانید آن را کاهش دهید یا آن را به ساعات عادی محدود کنید ، مطمئنا همسایگان از آن استقبال خواهند کرد. همچنین باید سعی کنید مهمانی ها را به حداقل برسانید ، مخصوصاً وقتی صحبت از سر و صدا می شود.

گردهمایی گاه به گاه اغلب قابل قبول است ، اما مهمانی های هر شببا سر و صدای بلند ممکن است به سرعت اعصاب همسایگان شما را خسته کند. با اطمینان از پارک نشدن مهمانان در مقابل خانه همسایگان ، از تأثیر مهمانی خود بکاهید و از همسایگان خود دعوت کنید تا از آنها استقبال کنند.

به طور کلی ، سعی کنید هر زمان که قصد انجام یک فعالیت پر سر و صدا را دارید ، مراقب زمان باشید. البته ، اشتباهات اتفاق می افتد ، بنابراین اگر فهمیدید که بیرون از اواخر شب مکالمه می کنید ، آن را به داخل ببرید و سعی کنید دفعه بعد که همسایه ها را می بینید از آنها عذرخواهی کنید. اگر هنگام مهمانی ، مکالمه یا اختلال دیگری با شما تماس گرفتند تا میزان صدا را برطرف کنند ، مطابق درخواست خود ، حتماً صدا را متوقف یا کم کنید.

چگونه همسایه ی خوبی باشیم ؟

4- فضای بیرون از خانه خود را حفظ کنید

شما می خواهید خانه شما از جذابیت محدودی برخوردار باشد ، اما ممکن است متوجه نشوید که همسایگان نیز چنین کاری می کنند. حیاط نامرتب و نمای کثیف بر ظاهر کل محله ، نه فقط خانه شما تأثیر می گذارد ، بنابراین مطمئن شوید:

– برای جلوگیری از گیاهان مرده یا رشد بیش از حد ، به محوطه سازی و باغبانی ادامه دهید.

– درختان ، بوته ها و گیاهان دیگری را که نزدیک به اموال همسایه شما قرار دارند اصلاح کنید.

– رنگ را لمس کنید و در صورت لزوم قسمت بیرونی خانه خود را تمیز کنید.

چگونه همسایه ی خوبی باشیم ؟

5. مراقب باشید

یکی از مزایای زندگی در یک جامعه احساس امنیت بیشتر است. همه به دنبال دیگران و خواص آنها هستند و شما می توانید با این کار کمک کنید:

– ارائه مکان نشستن در خانه در هنگام غیبت همسایگان.

– مراقب وسایل نقلیه ، افراد یا فعالیت های مشکوک باشید.

– برقراری ارتباط با هرگونه فعالیت مشکوک به همسایگان.

– پیوستن به تماشای محله یا انجمن خود در برنامه تماشای محله.

اگر مراقب همسایگان و دارایی های آنها باشید ، احتمال بازگشت لطف آنها بیشتر است. شما می توانید از خانه خود خارج شوید زیرا جامعه شما به دنبال شما و وسایل شماست.

چگونه همسایه ی خوبی باشیم ؟

6. به فضا احترام بگذارید

در جوامع اجاره ای و محله هایی با خانه های نزدیک ، با احترام گذاشتن به فضای همه همسایه خوبی باشید. این ملاحظه شامل دانستن این است که خطوط املاک شما کجاست و اقلام خود را از دارایی همسایه خود نگه دارید. برای احترام به فضاهای همسایگان می توانید به موارد زیر نیز فکر کنید:

– حیوانات خانگی : اگر جامعه شما به حیوانات خانگی اجازه می دهد ، اجازه ندهید در محله پرسه بزنند. آنها را با بند بچرخانید و پس از تمیز کردن ، اطمینان حاصل کنید که آنها از حیاط همسایه شما دور هستند.

– کودکان : اگر فرزند دارید مطمئن شوید که آنها فقط در حیاط شما بازی می کنند. البته اگر همسایه شما بچه دارد و شما را به بازی دعوت می کند ، بگذارید اما مطمئن شوید که آنها با خانه و حیاط همسایه شما احترام می گذارند. ژست را با دعوت از بچه های محله نیز برگردانید.

– مناطق عمومی : به مکانهای عمومی جامعه خود احترام بگذارید و آنها را تمیز نگه دارید و وسایل شخصی را هنگام ترک با خود ببرید. این مکان ها می توانند مناطق تفریحی در فضای باز یا هر چیز دیگری باشند ، از لابی گرفته تا راهرو مجتمع های آپارتمانی.

– پارکینگ : جوامع اجاره ای دارای مناطق پارکینگ نیاز به بررسی دارند ، به خصوص اگر مکانها شماره گذاری نشوند یا مهمان داشته باشید. از دستورالعمل های انجمن خود برای پارکینگ پیروی کنید و اطمینان حاصل کنید که جای همسایه خود را نمی گیرید. حتی اگر آنها غایب هستند ، اگر کاملاً به آن احتیاج دارید ، اجازه استفاده از نقطه آنها را بگیرید.

بخش دیگری از احترام گذاشتن به فضای همسایه شما این است که گاهی اوقات افراد جامعه ترجیح می دهند خود را حفظ کنند. اگر این اتفاق افتاد ، آن را شخصی نگیرید و به فضای آنها احترام بگذارید.

به طور غیر منتظره رها نشوید یا کمک یا مکالمه نکنید مگر اینکه آنها به دنبال آن باشند. بخاطر بسپارید ، برخی از افراد به راحتی از دیگران خصوصی ترند و همسایگی خوب برای آنها به معنای احترام به فضا و حریم خصوصی آنها است.

چگونه همسایه ی خوبی باشیم ؟چگونه همسایه ی خوبی باشیم ؟

7. قانون طلایی را تمرین کنید

ما این جمله را از کودکستان شنیده ایم و آن را به خوبی دلیل می دانیم. رعایت قانون طلایی یکی از بهترین خصوصیات همسایه خوب است زیرا به شما کمک می کند با دیگران با مهربانی رفتار کنید. نوع برخورد شما با همسایگان شما اغلب بر نحوه رفتار آنها با شما تأثیر می گذارد ، بنابراین شاید بخواهید

– به آنها کمک کنید تا مواد غذایی را حمل کنند.

– در صورت بارش برف مسیر پیاده روی آنها را بیل بزنید.

– به حفظ حیاط آنها کمک کنید.

حتی اگر همسایگان شما این کارهای خوب را پس ندهند ، ممکن است پیشنهاد دهند که از راه های دیگر کمک کنند. شما هرگز نمی دانید چه زمانی به شخصی برای تماشای خانه ، حیوانات خانگی یا فرزندان خود احتیاج دارید و داشتن وضعیت خوب در کنار همسایگان به عنوان یک شبکه ایمنی عمل می کند و بیش از هر چیز باعث می شود شما فرد و همسایه بهتری باشید.

چگونه همسایه ی خوبی باشیم ؟

8- در شبکه های اجتماعی رفتار کنید

شبکه های اجتماعی اجتماعات راه ارتباط را آسان تر می کند ، اما اگر به طور نادرست استفاده شود ، باعث از هم پاشیدگی آنها می شود. بسیاری از جوامع دارای صفحات اینستاگرام هستند و همسایگان که دوستان صمیمی هستند ممکن است در شبکه های اجتماعی یکدیگر را دنبال کنند.

حتی اگر دوست نیستید یا همسایگان خود را در شبکه های اجتماعی دنبال نمی کنید ، در صورت تمایل آنها می توانند شما را جستجو کنند ، این بدان معناست که شما باید مراقب صحبت های خود باشید و در رسانه های اجتماعی ارسال کنید ، فارغ از اینکه چه کسی آنها را دنبال می کند. آداب و رسوم رایج در شبکه های اجتماعی در مورد همسایگان شامل این نکات است:

– در مورد درگیری با همسایگان پست نگذارید.

– در پست های عمومی از همسایگان شکایت نکنید – در عوض با آنها در خلوت ارتباط برقرار کنید.

– از صاحبخانه یا سایر مدیران جامعه شکایت نکنید.

– پست های خود را برای هر مخاطبی مناسب نگه دارید.

– هنگام ارسال پیام در مورد یک مهمانی ، احتیاط کنید ، به خصوص اگر بعضی از همسایگان را دعوت کرده اید و دیگران را دعوت نکنید.

– از ارسال نامه مبنی بر اینکه همسایگان برای اهداف امنیتی دور هستند ، خودداری کنید.

در زندگی اجتماعی برای حفظ دوستی – یا حداقل روابط مدنی – با همسایگان خود در شبکه های اجتماعی مهربان باشید.

چگونه همسایه ی خوبی باشیم ؟

9. ارتباط برقرار کنید

اختلاف نظرها و سایر موضوعات قطعاً اتفاق می افتد. در صورت بروز درگیری ، پاسخهای منفعل-تهاجمی شما را خیلی دور نمی کند. درعوض ، حتماً درمورد مسئله ای که دارید ارتباط برقرار کنید و راه حل های ممکن را ارائه دهید

حتی اگر با اختلاف نظر روبرو نیستید ، می توانید همسایگان خود را از سایر موارد مطلع کنید ، مانند:

– شما در حال رفتن به خارج از شهر هستید.

– شما یک مهمانی یا بازدیدکننده دارید.

– فعالیت مشکوک یا مشکوکی مشاهده می کنید.

– وسایل همسایه خود را در ملک خود پیدا کردید.

معمولاً بهتر است شخصاً با کسی ارتباط برقرار کنید ، اما گاهی اوقات این امکان وجود ندارد. پیام کوتاه در صورت یک سوال سریع که به زمان حساس نیست ، کار می کند و اگر نتوانید رو در رو ملاقات کنید ، تماس تلفنی جواب می دهد.

چگونه همسایه ی خوبی باشیم ؟

10. به همسایگان خود گوش دهید

اگر همسایه شکایتی داشته باشد ، راحت می توان از آن رنجید یا دفاعی کرد. به یاد داشته باشید ، اگر واکنش تندی نشان دهید ، ممکن است وضعیت زندگی خود را پیچیده کنید. در عوض ، سعی کنید همه چیز را از دیدگاه آنها ببینید. اگر نقش ها برعکس شوند و این شما باشید که با کاری همسایه خود مشکلی دارید چه احساسی خواهید داشت؟ شما می خواهید آنها شما را بشنوند و برای حل مسئله با شما همکاری کنند ، بنابراین حتماً همین کار را انجام دهید.

اگر فکر می کنید درخواست همسایه کاملاً منصفانه نیست ، سعی کنید مصالحه کنید. به عنوان مثال ، اگر آنها از سر و صدا از مهمانی های مکرر شکایت دارند ، مصالحه کنید:

– دعوت از افراد کمتر.

– پایین نگه داشتن صدا.

– پایان دادن به جمع شدن زودتر

– وقایع کمتری داشته باشید.

بعضی از جوامع در صورت تشدید شرایط ممکن است خدمات مدیتیشن داشته باشند ، اما سعی کنید ارتباط برقرار کنید ، درک کنید و مصالحه کنید تا از عوارض بعدی جلوگیری کنید.

از مقاله های زیر هم دیدن کنید
مزایای خرید ویلای مدرن در شمال
خانه هوشمند چیست ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *