اخبار سایت

مهم ترین نکات برای طراحی داخلی

مهم ترین نکات برای طراحی داخلی

مهم ترین نکات برای طراحی داخلی

در پایان این مقاله شما می توانید اصول اولیه طراحی داخلی را که هر طراح داخلی برای ایجاد یک طراحی عالی استفاده می کند ، تشخیص داده و استفاده کنید

چه کسی می داند شما ممکن است در هزینه های خود صرفه جویی کرده یا شغل جدیدی را شروع کنید! حالا بیایید با شروع شروع کنیم ، و بررسی کنیم طراحی داخلی چیست ؟

” طراحی داخلی فرآیند شکل گیری تجربه فضای داخلی ، از طریق دستکاری حجم فضایی و همچنین درمان سطح است.

با دکوراسیون داخلی اشتباه گرفته نشود ، طراحی داخلی علاوه بر دکوراسیون سنتی از جنبه های روانشناسی محیط ، معماری و طراحی محصول نیز بهره می برد.

طراح داخلی شخصی است که در زمینه طراحی داخلی حرفه ای محسوب می شود یا شخصی که به عنوان بخشی از شغل خود فضای داخلی را طراحی می کند.

طراحی داخلی عملی خلاقانه است که اطلاعات برنامه ای را تجزیه و تحلیل می کند ، جهت مفهومی ایجاد می کند ، جهت طراحی را اصلاح می کند و اسناد ارتباطی و ساختاری گرافیکی را تولید می کند. در برخی از حوزه های قضایی ، طراحان داخلی باید مجوز فعالیت داشته باشند.

اکنون که ایده ای در مورد طراحی داخلی دارید ، ما می توانیم جلو برویم و چیزهای بسیار مفیدی را یاد بگیریم و اصول طراحی داخلی شروع کنیم !

مهم ترین نکات برای طراحی داخلی

وحدت و هماهنگی

هنگام انجام طراحی داخلی لازم است که خانه را به عنوان یک کلیت تصور کنید. مجموعه ای از فضاها که توسط سالن ها و راه پله ها به هم متصل شده اند. بنابراین مناسب است که یک سبک و تم مشترک در سراسر اجرا شود.

این بدان معنا نیست که تمام عناصر طراحی داخلی باید یکسان باشند اما آنها باید با هم کار کنند و مکمل یکدیگر باشند تا ترکیب کامل را تقویت کنند.

روشی برای ایجاد این موضوع یا خط داستانی استفاده مناسب از رنگ است و به طور کلی طرح های رنگی یک روش عالی برای متحد کردن مجموعه ای از فضاها است.

به عنوان مثال ، ممکن است شما سه یا چهار رنگ انتخاب کنید و از آنها در سایه های مختلف در خانه استفاده کنید استفاده از چرخ منطبق رنگ می تواند مکان خوبی برای شروع باشد.

مهم ترین نکات برای طراحی داخلی

تعادل

در یک جمله کوتاه برای کسانی که فقط این مقاله را بازدید می کنند می توان توزیع برابر وزن بصری در یک اتاق را توصیف کرد. سه تعادل وجود دارد: متقارن ، نامتقارن و شعاعی.

تعادل متقارن معمولاً در فضای داخلی سنتی دیده می شود. تعادل متقارن با همان اشیا تکرار شده در موقعیت های مشابه در دو طرف یک محور عمودی مشخص می شود ، به عنوان مثال ممکن است اتاق های قدیمی را به یاد بیاورید که در هر طرف یک اتاق آینه دقیق دیگری است. این تقارن شکل انسان را نیز منعکس می کند ، بنابراین ما در یک محیط متعادل ذاتاً راحت هستیم.

در این روزها تعادل نامتقارن در طراحی مناسب تر است. تعادل با برخی از اشیا غیر مشابه که دارای وزن بصری یا جاذبه چشم برابر هستند ، حاصل می شود. تعادل نامتقارن گاه به گاه راحت تر است و از لحاظ احساسی کمتر ساختگی است ، اما دستیابی به آن دشوارتر است. عدم تقارن حرکت را نشان می دهد و منجر به فضای داخلی پر جنب و جوش می شود.

تقارن شعاعی زمانی است که تمام عناصر یک طرح در اطراف یک نقطه مرکزی آرایه شوند. یک راه پله مارپیچ نیز یک نمونه عالی از تعادل شعاعی است. اگرچه اغلب در فضای داخلی استفاده نمی شود ، اما اگر به طور مناسب استفاده شود می تواند نقطه مقابل ایجاد کند.

مهم ترین نکات برای طراحی داخلی

نقطه کانونی

بزرگترین دشمن در طراحی داخلی خستگی است یک اتاق با طراحی مناسب همیشه بسته به اندازه آن یک یا چند نقطه کانونی دارد.

برای جلب توجه باید یک نقطه کانونی غالب باشد و آنقدر جالب باشد که بیننده را به جستجوی بیشتر ترغیب کند بنابراین یک نقطه کانونی باید اثری ماندگار داشته باشد اما همچنین باید بخشی جدایی ناپذیر از دکوراسیون باشد که از طریق مقیاس ، سبک ، رنگ یا موضوع بهم پیوسته است.

شومینه یا یک تلویزیون صفحه تخت مثال اول است که اکثر مردم از زمانی که ما در مورد یک اتاق نقطه کانونی صحبت فکر می کنم.

اگر شما به عنوان مثال یک شومینه ، یک کانون طبیعی در فضای خود ندارید ، می توانید با برجسته کردن یک مبلمان خاص ، کارهای هنری یا نقاشی با رنگ متضاد در یک منطقه ، آن را ایجاد کنید. اگرچه سعی کنید تعادل خود را حفظ کنید تا نقطه کانونی تمام توجه را از بین نبرد.مهم ترین نکات برای طراحی داخلی

ریتم

اگر درباره موسیقی صحبت کنیم ، ریتم را به عنوان ضربان موسیقی توصیف می کنیم. در طراحی داخلی ، ریتم همه چیز در مورد تکرار الگوی تصویری است. ریتم به صورت تداوم ، عود یا حرکت سازمان یافته تعریف می شود.

برای دستیابی به این مضامین در یک طراحی ، باید به فکر تکرار ، پیشرفت ، انتقال و کنتراست باشید. استفاده از این مکانیزم ها حرکتی را به فضای شما منتقل می کنند و چشم را از یک عنصر طراحی به عنصر دیگر هدایت می کنند.

تکرار استفاده از همان عنصر بیش از یک بار در یک فضا است. می توانید یک الگو ، رنگ ، بافت ، خط یا هر عنصر دیگر یا حتی بیش از یک عنصر را تکرار کنید.

پیشرفت عبارتست از یک عنصر و افزایش یا کاهش یک یا چند ویژگی از آن. واضح ترین اجرای این کار یک درجه بندی بر اساس اندازه است. یک دسته شمع با اندازه های مختلف روی یک سینی ساده به دلیل پیشرفت طبیعی نشان داده شده ، علاقه ایجاد می کند. شما همچنین می توانید از طریق رنگ به پیشرفت برسید ، مانند یک طرح رنگی تک رنگ که هر عنصر سایه کمی متفاوت از همان رنگ است.

تعریف انتقال کمی دشوارتر است. برخلاف تکرار یا پیشرفت ، انتقال تمایل به جریان روان تری دارد ، جایی که چشم به طور طبیعی از یک منطقه به منطقه دیگر سر می خورد. متداول ترین مرحله استفاده از خط منحنی برای هدایت آرام چشم است ، مانند درگاه قوسی یا مسیر پیچ در پیچ.

سرانجام ، کنتراست کاملاً ساده است. قرار دادن دو عنصر در مقابل یکدیگر ، مانند بالش های سیاه و سفید روی مبل ، از ویژگی های بارز این اصل طراحی است. تقابل همچنین می تواند متضاد شکل باشد ، مانند دایره ها و مربع هایی که با هم استفاده می شوند. کنتراست می تواند کاملا گیج کننده باشد و به طور کلی برای روح بخشیدن به یک فضا استفاده می شود. مراقب باشید با وارد کردن کنتراست بیش از حد ، هیچ کار سختی را که با استفاده از مکانیزم های دیگر انجام داده اید خنثی نکنید!

مهم ترین نکات برای طراحی داخلی

جزئیات

یکی دیگر از عناصر مهم طراحی داخلی که در آن انجام درد بی نهایت ضروری است ، جزئیات است. از پیرایش روی سایه لامپ ، رنگ لوله کشی روی بالشتک پراکنده ، تا کلیدهای روشنایی و دسته های کمد نیاز به توجه دارد. برخلاف رنگ ، افراد جزئیات را کسل کننده می دانند. در نتیجه از آن غفلت می شود و از بین می رود یا به طور کلی کنار گذاشته می شود. همانطور که رنگ بیانگر روح و زندگی کل یک طرح است. جزئیات به عنوان زیربنای مهم طراحی داخلی هستند. جزئیات نباید واضح باشد اما باید درست باشد و باعث افزایش احساس کلی یک اتاق می شود.

مقیاس و تناسب – این دو اصل طراحی دست به دست هم می دهند ، زیرا هر دو به اندازه و شکل مربوط می شوند. تناسب با نسبت یک عنصر طراحی به عنصر دیگر یا یک عنصر به کل ارتباط دارد. مقیاس مربوط به اندازه یک شی در مقایسه با شی دیگر است.

رنگ – رنگ ها تأثیر مطلوبی در فضایی دارند که می خواهید هنگام انجام طراحی داخلی ایجاد کنید. یک پست دقیق تر در مورد چگونگی تأثیر رنگ بر روحیه ما می توانید در اینجا پیدا کنید .

ممنون از شما که تا انتهای مقاله همراه ما بودید از مطالب زیر هم دیدن فرمایید.

قوانین چیدمان مبلمان منزل
ایده طراحی ساده و ارزان دکوراسیون داخلی منزل

یک دیدگاه

  1. پینگ بک:رنگ اتاق و تأثیر آن بر روحیه - با اعتبار ترین وب سایت خرید ملک و ویلا در شمال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *