اخبار سایت

محوطه سازی یا طراحی حیاط خانه

ایده های محوطه سازی یا طراحی حیاط خانه

محوطه سازی یا طراحی حیاط خانه

محوطه سازی یا طراحی حیاط خانه – اگر قبلاً هرگز با طراحی منظره روبرو نشده اید ، ممکن است همه انتخاب هایی که می توانید انجام دهید تحت تأثیر قرار بگیرید. اما ، اگر شما آن را به عنوان یک اتاق در داخل خانه خود فکر می کنید ، این کار بسیار راحت تر است.

همان اصولی که تنظیمات اتاق شما را در داخل هدایت می کند ، باید طراحی های بیرون را نیز هدایت کند.

شما می دانید که چگونه یک اتاق را جمع کنید – بنابراین منظره شما مشکلی نخواهد داشت! در اینجا هفت ایده طراحی چشم انداز برای مبتدیان آورده شده است.

در مورد تصمیم گیری در مورد نحوه طراحی فضای بیرونی ، چند اصل اساسی وجود دارد که باید بخاطر بسپارید. قلب این اصول مفهوم بنیادی است که شکل از عملکرد پیروی می کند. شکل و سبک فضای شما با توجه به نحوه تصمیم گیری برای استفاده از آن تعیین می شود.

محوطه سازی یا طراحی حیاط خانه

چه چیزی می خواهید و به چه چیزی نیاز دارید؟

آیا به مکانی برای بازی ، مکانی آرام برای مطالعه یا ترکیبی از هر دو امیدوار هستید؟ ممکن است شما دوست داشته باشید جایی برای پرورش سبزیجات و گیاهان مورد علاقه خود برای پخت و پز استفاده کنید.

برای حل این مخمصه ، لیستی از نیازهای خود تهیه کنید و طرحی خشن از چگونگی دوست داشتن همه چیز در کنار هم ترسیم کنید. از این به عنوان نقطه شروع استفاده کنید.

حیاط خود را ارزیابی کنید

بعد ، حیاط خود را ارزیابی کنید. چگونه باد از طریق آن حرکت می کند؟ مسیر خورشید چیست؟ مناطق نشسته را از خط بادهای غالب ایجاد کنید یا با بوته ها و درختان بادهای مسدود و مستقیم ایجاد کنید.

آفتابی ترین نقاط را پیدا کرده و بهترین مکان ها برای کاشت درخت را ارزیابی کنید. داشتن مکانی برای استراحت و بازی که از گرمای روز در امان باشد ایده آل است.

همچنین ایجاد فضایی که از گرمای خورشید در روزهای خنک تر بهره می برد بسیار جالب است. علاوه بر این ، درک کنید که چگونه آب را از یک منطقه حیاط خود به منطقه دیگر می رسانید. ابتدا با ترسیم نقشه زاویه خورشید و تهیه یک استراتژی برای آبیاری ، بدانید که چگونه و چه چیزی را بکارید.محوطه سازی یا طراحی حیاط خانه

در آن زندگی کنید

قبل از حفر ، زندگی در یک فضا مفید است. تا زمانی که در یک مکان نشسته اید و در یک مکان یا فضای دیگر وقت نمی گیرید ، ممکن است ندانید که چگونه یا با برنامه شما متناسب است.

یک صندلی را به اطراف حرکت دهید و هر روز مکان دیگری برای نشستن پیدا کنید. به نقاط کانونی احتمالی و نحوه تعامل این مکان ها با خانه و مناظر پنجره ها توجه داشته باشید.

مسیرهای موجود چگونه در ترکیب قرار می گیرند؟ مسیرهایی که با محیط پیرامون ارتباط برقرار می کنند ، بر تجربه کاربران تأثیر می گذارند و آنها را نه تنها از یک مکان به مکان دیگر بلکه راهنمایی می کنند.

ساده نگه دارید

ساده ترین پاسخ معمولاً بهترین است. تصمیم نهایی نیازی به پیچیدگی یا استفاده بیش از حد ندارد. در عوض ، فقط مواردی را که بیشترین اهمیت را دارند وارد کنید.

از کوچک شروع کنید و با چارچوبی شروع کنید که به شما امکان می دهد به راحتی از داخل خانه به یک تخت گل ، طرح سبزیجات یا پاسیو بروید. بهترین راه حل های طراحی اغلب بصری هستند.

به عنوان مثال ، مسیری که در آن طرف چمن طی کرده اید ، اگرچه از یک مسیر عبور موجود چشم پوشی می کنید ، می تواند سرنخ اصلی ترین ترکیب باشد.محوطه سازی یا طراحی حیاط خانه

نماهای قرض گرفته شده و نقاط کانونی

فراموش نکنید که منظره های فراتر از حیاط خود را در خود جای دهید درختان را به صورت استراتژیک قرار دهید تا نماهای موجود را قاب بندی کند. با افزودن یک درخت یا گروهی از درختان به عنوان نقطه کانونی ، نماهای جدیدی ایجاد کنید.

درختانی بکارید که در تابستان سایه ایجاد می کنند و در پاییز رنگ های زنده ارائه می دهند. درختان گلدار را مانند چوب های سگ ، حبوبات یا خرچنگ در نظر بگیرید.

باغ های گل و کاشت های محیطی نیز نقاط کانونی رنگارنگی را ایجاد می کنند. یک ردیف درختچه گل مانند هورنتانیا در نزدیکی پاسیو یا عرشه پرورش دهید تا تجربه فضای باز خود را غنی کرده و زنده کنید.محوطه سازی یا طراحی حیاط خانه

 

گیاهانی که دوست دارید کدامند؟

باغ یک باغ بدون گیاه نیست. یک لیست در حال اجرا از گیاهانی که می خواهید رشد کنید نگه دارید. سپس به ارزیابی سایت خود برگردید تا ببینید چه چیزی ممکن است.

اگر با سایه سایز کار می کنید ، ممکن است شما را از داشتن گیاهان آفتاب دوست منع کند. اطمینان حاصل کنید که برای آبیاری بر اساس نیاز گیاهان خود برنامه ریزی کنید.

آغوش تغییر

اگر در سالهای رشد و کاشت یک چیز یاد گرفته باشم ، این است که هیچ چیز مثل گذشته نمی ماند. شما ممکن است تصمیم بگیرید که مسیر جدیدی لازم است یا پاسیوی شما خیلی کوچک است. با تکامل و تغییر ، چشم انداز شما نیز تغییر می کند.

از مقاله های زیر هم دیدن فرمایید

چگونه همسایه خوبی باشیم؟

پیمانکار ساختمان چه کارهایی باید انجام دهد؟

2 دیدگاه

  1. پینگ بک:پاسیو چیست patio ؟ | انواع پاسیو | ایوان در مقابل پاسیو - خرید ویلا در شمال

  2. پینگ بک:ایده دکوراسیون آرام بخش خانه 99 (2020) - با اعتبار ترین وب سایت خرید ملک و ویلا در شمال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *