اخبار سایت

قوانین چیدمان مبلمان منزل

قوانین چیدمان مبلمان منزل

قوانین چیدمان مبلمان منزل

چیدمان مبلمان در خانه گیج کننده ترین و در عین حال تصمیم بسیار مهم در مورد طراحی خانه است. زیبایی شخصی ، چیدمان ، فضا ، طراحی مبلمان – موارد زیادی وجود دارد که باید هنگام قرار دادن مبلمان در نظر بگیرید.

نحوه چیدمان مبلمان می تواند باعث ایجاد یا شکسته شدن کل نمای اتاق شود.

چیدمان مجدد مبلمان موجود راهی است که شما را ملزم به خرید وسایل یا مبلمان جدید نمی کند تا خانه شما را با نشاط و جذاب تر جلوه دهد. مطمئناً برای این کار نیازی به یک طراح داخلی نیستید. با این حال ، به برنامه ریزی و تفکر اساسی نیاز دارد.

در اینجا چند راهنمای ساده اما کاربردی برای چیدمان مبلمان هنگام تنظیم اتاق خود آورده شده است:

 

1. اندازه گیری کلید است!

با اندازه گیری سطح کف و همچنین ابعاد مبلمان شروع کنید. این شما را از درد ناشی از جابجایی قطعات سنگین بارها و بارها نجات می دهد.

با توجه به اندازه گیری ها ، فضای کف را برنامه ریزی کنید. می توانید این کار را روی یک کاغذ گرافیکی انجام دهید یا آن را در برخی از برنامه های رایانه ای ایجاد کنید.

اگر این کار را روی کاغذ گرافیکی انجام می دهید ، به جای جابجایی فیزیکی مبلمان ، ترتیب کار را با برش های کاغذ انجام دهید. هیچ چیز ناامیدکننده و خسته کننده ای بیش از این نیست که بفهمید کاناپه جدیدی که تازه برای اتاق نشیمن شما تحویل گرفته برای گوشه برنامه ریزی شده خیلی بزرگ است.

2. با یک نقطه کانونی شروع کنید

هر اتاق در خانه شما به یک نقطه کانونی احتیاج دارد. ابتدا در مورد نقطه کانونی تصمیم بگیرید ، زیرا قرار است بقیه مبلمان در اطراف آن قرار بگیرند.

به عنوان مثال ، یک میز ناهار خوری می تواند نقطه کانونی اتاق غذاخوری باشد و اتاق نشیمن می تواند یک شومینه یا تلویزیون را به عنوان نقطه کانونی خود قرار دهد. اینها فقط چند عنصر است که بزرگترین اظهارنظر را در یک اتاق انجام می دهد و مانند یک لنگر عمل می کند.قوانین چیدمان مبلمان منزل

3. بگذارید جریان پیدا کند

آیا می توانید مسیری روشن از دری به در دیگر اتاق را ببینید؟ ورود و خروج از اتاق نشیمن در اتاق برای شما چقدر آسان است؟ این چند س questionsال است که هنگام نقشه برداری از اتاق باید به آنها توجه شود. حداقل باید بین دو تا سه فوت فاصله بین قطعات سنگین مانند مبل و تخت خواب وجود داشته باشد تا فضای اتاق بیش از پیش جذاب باشد. همچنین نکته خوب این است که ورودی های اتاق را آزاد کنید تا فضای آن بیشتر جادار شود.

4- مناطق را مشخص کنید

مهمترین مرحله هنگام تصمیم گیری در مورد چیدمان مبلمان در اتاقها و گوشه های مختلف خانه شما تعیین هدف هر اتاق است. این می تواند برای جلسات صمیمی مانند تماشای تلویزیون یا جلسات بازی با دوستانتان باشد ، که می تواند به یک مکان تماشای راحت نیاز داشته باشد. اگر برای سرگرمی از جمعیت زیاد باشد ، ممکن است لازم باشد که اطمینان حاصل کنید که هر صندلی میزی در دسترس خود دارد (ترجیحاً به طول بازو) تا مهمانان شما مجبور نباشند هر وقت بخواهند نوشیدنی خود را بنوشند از جای خود بلند شوند. برای این منظور از چند میز کناری استفاده کنید.

5. مناطق مکالمه

واقعاً ناخوشایند است که مکالمه در اتاق های بسیار بزرگ انجام شود. هنگام قرار دادن وسایل خود اطمینان حاصل کنید که فضای ناخواسته اضافی را بین دو صندلی نگذارید. سعی کنید فضا را کمتر از هفت تا هشت پا نگه دارید. این امکان را برای افراد فراهم می کند تا بدون نیاز به فریاد زدن در اتاق مکالمه ای روان داشته باشند. اگر یک اتاق کشیده وجود دارد ، سعی کنید دو نقطه مکالمه را با ساده تر نگه داشتن نقطه دوم نسبت به مکان اول داشته باشید.قوانین چیدمان مبلمان منزل

6. با فرش بزرگ بروید

اگر می خواهید اتاق شما بزرگتر و لوکس به نظر برسد ، فراموش نکنید که فرش های بزرگ را زیر مبلمان بزرگ قرار دهید. اطمینان حاصل کنید که قسمت نشیمن در زیر یک فرش دارد تا ظاهری دنج و صمیمی به آن ببخشد. این یک فضای بزرگتر را توهم می دهد و همچنین کل خانه شما را نرم می کند.

7. تقارن و تعادل

یافتن تعادل مناسب هنگام مرتب سازی مجدد مبلمان یا نصب وسایل جدید در اتاق های مختلف بسیار مهم است. قرارگیری مناسب انواع ، اشکال و اندازه های مختلف مبلمان بسیار حیاتی است. اگر درست انجام نشود ، در نهایت اتاق شما واقعاً آشفته و آشفته به نظر می رسد. اطمینان حاصل کنید که وسایل منزل دسته بندی شده نه تنها مکمل یکدیگر هستند بلکه کاربردی نیز هستند.

8. آخرین و نه مهمترین ، آزمایش!

پس از انجام کل چیدمان ، اگر هنوز احساس کردید که باید چند قطعه جدید دیگر اضافه کنید تا ظاهر مبلمان قدیمی خود را دوباره مرتب کنید ، می توانید اجاره را انتخاب کنید. مبلمان جدید و مرسوم ، مد روز به همراه طیف گسترده ای از لوازم خانگی در با سیاست های کاربرپسند و خدمات نصب اضافه شده است. برو ، بررسی کن

از مقاله های زیر دیدن فرمایید

رنگ های آرامش بخش برای دکوراسیون منزل

ایده طراحی ساده و ارزان دکوراسیون داخلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *