اخبار سایت

روف گاردن چیست ؟ Roof garden

روف گاردن چیست ؟ Roof garden

سلام همراهان ملک طور امروز هستیم کنارتان با توضیحات تکمیلی درمورد روف گاردن یا همان باغ های بام با ما همراه باشید

 

سقف دیگر فقط یک سقف عادی نیست … مکانی برای بازسازی و گذراندن وقت در حالی که از منظره لذت می برید است.

سقف غالباً در گذشته به دلیل قابل رویت نبودن و مردم نمی دانستند که با آن دقیقاً چه کاری انجام می شود. سقف نه تنها در برابر باران پناه می گیرد ،
بلکه ما را در برابر گرما محافظت می کند و خانه را خنک نگه می دارد ، امروزه همچنین می تواند با استفاده از بافر آب مانع از جاری شدن سیل شود. مفید و سبز بودن پشت بام باعث افزایش ارزش ملک شما می شود.

 

ما روی چندین پروژه پشت بام کار کرده ایم که در آنها از ما خواسته شد تا با انتخاب گیاهان برای باغ پشت بام ، قسمت سبز پروژه را مراقبت کنیم.

دانش تخصصی ما طی سالها با همکاری با کارشناسان بزرگترین مهد های ایران توسعه یافته است. ما ممتاز خواهیم بود که بهترین مشاوره را در زمینه توسعه پروژه پشت بام به شما ارائه دهیم.

روف گاردن چیست ؟ Roof garden

باغ های روی بام و نمای سبز:

از آنجا که فضای کمتری برای درختان و گیاهان دیگر در محیط های شهری وجود دارد ، سقف ها و نماها اغلب بهترین راه برای بازگرداندن تعادل طبیعی است.

اولاً ، باغ های بام فضای سبز را در مناطق شهری ایجاد می کنند. باغ های بام و نمای سبز نیز در گرفتن ریزگردها ، بوم شناسی و کاهش اثر جزیره گرمایی شهری سهم بسزایی دارند.

مطمئناً مهم است که برای گونه هایی که وام می دهند در هنگام انتخاب از پشت بام استفاده کنند ، یک انتخاب کاملاً در نظر گرفته شده انجام شود. و مواردی مانند سیستم های آبیاری و بسترها نیز باید مستقیماً در طرح کاشت لحاظ شوند.

تاریخچه روف گاردن :

همه چیز برای تهیه عایق از سقفهای سدیم شروع شد. روف گاردن ها اکنون در مقیاس بزرگتر و بزرگ تری اجرا می شوند و حتی پارک های پشت بام نیز ایجاد می شوند.

هکتارهایی از فضای سبز با کاشت خلاقانه و بالا آمدن درختان بالغ در بالای ساختمان. اما ، آیا اثرات مثبت باغ های بام در مقایسه با جنبه های منفی فرض می شود؟

روف گاردن چیست ؟ Roof garden

درختان در روف گاردن رشد خوبی ندارند:

البته درختان در پشت بام رشد می کنند. با رشد درخت در محیط شهری تفاوت چندانی ندارد. آنها در کانتینرها نیز در خیابان ها هستند – فضای رشد آنها محدود است. البته در روف گاردن باید انتخاب گونه ها را در نظر بگیرید.

یک درخت بهشت ​​یا رابینیا نباید روی سقف قرار گیرد ، ریشه های محکم در نهایت به مواد سقف آسیب می رسانند. آنچه که با درختان استاندارد بلند می بینید این است که جلوگیری از آسیب باد دشوار است.

تاج را می توان با یک شاخه شکسته متعادل نکرد. از طرف دیگر ، درختان چند ساقه حتی اگر یک شاخه بزرگ شکسته شود ، شخصیت خود را حفظ می کنند.

همین امر در مورد درختان گیاهان بالایی نیز وجود دارد – هرس سالانه به این معنی است که این درختان به تجدید حیات خود ادامه می دهند و به معنای واقعی کلمه در شکل خود نگهداری می شوند.

یک درخت در یک روف گاردن واقعاً یک بونسای است. فضای رشد محدود است و شرایط آب و هوایی متفاوت با سطح زمین است.

هرچه بالاتر بروید ، گیاهان بیشتر تحت تأثیر باد قرار می گیرند. با این وجود هنوز کارهای زیادی می توانید با درختان روی پشت بام انجام دهید. رشد یا عدم رشد درخت کاملاً به شرایط محل رشد بستگی دارد.

در سقف های پارکینگ ، که می توانند بارهای زیادی را تحمل کنند ، می توان یک لایه رشد بسیار عمیق تر اضافه کرد. درختان در اینجا بهتر از باغ بام بلند با باد زیاد و لایه نازک تر رشد می کنند.

اما مهم نیست که این توهم را داشته باشید که یک درخت می تواند به طور کامل در یک باغ بام رشد کند. بهتر است باغچه های بام را با نمونه هایی در وضعیت نهایی خود بکارید و سپس آنها را با دقت نگهداری کنید.

روف گاردن چیست ؟ Roof garden

مدیریت باغ های بام یک زمینه تخصصی است:

مدیریت یک روف گاردن قطعاً یک مهارت جداگانه است ، جهل زیادی وجود دارد. ما درختانی را دیده ایم که باید روی سقف لنگر می انداختند ، بنابراین برای ایجاد سوراخ برای تیرهای درخت از یک مته مکانیکی استفاده می شود.

درختان بسیار محکم محکم شده بودند اما البته سقف آن نیز خراب شده بود. شما فقط مشکلات مدیریتی بلکه استفاده از باغ بام را نمی بینید.

مردم ساخت و ساز زیر یک روف گاردن را درک نمی کنند. برخی از دانشجویان فکر می کردند که چادر زدن در باغ بام دانشگاه خود با استفاده از گیره چادر بسیار جالب خواهد بود. بنابراین مدیران در آموزش سایر افراد وظیفه ای پیش رو دارند.

 

همه چیز با طراحی خوب شروع می شود. با داشتن گیاهان مناسب در جای مناسب می توان از بسیاری از مشکلات جلوگیری کرد.

شما باید شرایطی را ایجاد کنید که تا حد ممکن طبیعی باشد ، این بدان معناست که شما باید از آب کافی ، فضای ریشه دار ، اکسیژن و تغذیه اطمینان حاصل کنید.

پس از آن ، مدیریت یک روف گاردن با زمین روی زمین تفاوت چندانی ندارد. درختان یک روف گاردن باید نازک شوند تا تاج ها خیلی سنگین نشوند. این بدان معنی است که برخی از دانشهای هرس موفقیت آمیز لازم است.

سقف های کاشته شده همیشه در دراز مدت نشت می کنند.

نیازی نیست که این اتفاق بیفتد ، اما متأسفانه بعضی اوقات اتفاق می افتد. علت آن اغلب کمبود تخصص است. از سقف بار سقف آزمایش و فراتر رفته است.

و حتی اگر از نظر فنی همه کارها را به درستی انجام داده باشید ، اگر گیاهانی با ریشه های تهاجمی به آنها اضافه شود ، فقط نکاتی در مورد زمان است.

فضای رشد بیش از حد باریک نیز می تواند منجر به مشکلاتی شود. اگر درختی فضای کمی برای رشد داشته باشد ، برای زنده ماندن فضای بیشتری را جستجو می کند. این می تواند به این معنی باشد که ریشه ها نقاط ضعیف سقف را جستجو می کنند.

باغ های پشت بام قطعاً همیشه نشت نمی کنند ، مثالهای زیادی وجود دارد که خلاف این را نشان می دهد. همه اینها به ساخت سقف صحیح برمی گردد.

اگر سقف در حال نشت است ، همیشه یک دلیل قابل شناسایی ، اغلب جزئی وجود دارد. اغلب شما هنگام شروع ساخت و ساز می بینید که از سقفی به عنوان یک مکان با شکوه ساختمانی استفاده می شود.

ابتدا باید کاملاً تخلیه شود و هر متر مربع باید توسط یک متخصص ارزیابی شود. سپس باید از نظر تنگی آب آزمایش شود. اگر به خوبی ساخته شده باشد و یک مدیر آگاه منصوب شود ، هیچ غافلگیری ناخوشایندی وجود ندارد.

روف گاردن چیست ؟ Roof garden

آبیاری کاشت سقف هزینه زیادی دارد:

باید یک بافر آب از پنج تا هفت سانتی متر در بستر وجود داشته باشد. این بافر از آب باران تشکیل شده است که گیاهان را نه تنها با آب بلکه با غذا نیز تأمین می کند.

شما باید شرایطی را ایجاد کنید که طبیعت را تا حد ممکن نزدیک کند. در خاک نیز در محیط طبیعی یک بافر آب وجود دارد. اگر روف گاردن را به گونه ای طراحی کنید که بلافاصله آب باران تخلیه شود ، برای زنده نگه داشتن گیاهان باید بیش از حد آبیاری کنید.

نیاز روزافزونی به ذخیره آب در شهرهای سراسر جهان وجود دارد بنابراین ما باید هکتار باغ بام اضافه کنیم. هنگام محاسبه حداکثر بار یک روف گاردن ، این لایه ذخیره آب در نظر گرفته می شود.

یک روف گاردن خوب براساس حداکثر اشباع آب ، از جمله در هنگام یخ زدگی محاسبه می شود. ما باید تغییرات آب و هوایی را در ذهن داشته باشیم.

می بینید که ساختمان های جدید به دلیل کاهش بودجه در حالی که باران ، یخبندان و برف بیشتر می بارد از مقاومت کمتری برخوردار می شوند. اگر سقفی را بر اساس حداکثر اشباع محاسبه کرده اید که یخ زده و برف زیادی بریزد ، ممکن است محاسبه شما ناکافی باشد.

کاشت بام می تواند اثر جزیره گرمایی شهری را کاهش دهد:

نگرانی و عدم دانش باعث تردید مردم در ساخت باغ بام می شود. اما اگر شروع نکنید ، به جایی نخواهید رسید. باغ های بام شدید باید واقعاً در توسعه ساختمان های جدید اجباری باشند.

و منظورم از فشرده بودن ، فضای سبز زیادی است. من می خواهم پارک های بالای پشت بام را در ساختمان های شرکت ببینم. اینها را می توان بسیار موفقیت آمیز با باغی برای کارمندان یا مهد کودک با زمین بازی ترکیب کرد.

بیشتر و بیشتر سنگفرش ها در شهرها معرفی می شوند ، بنابراین فضای کمتری برای درختان وجود دارد. بنابراین باغ های بام می توانند سهم مهمی در کاهش اثر جزیره گرمایی شهری داشته باشند.

شرکت ها واقعاً باید ارزش افزوده خود را بدانند بنابراین این زاویه آنها را متقاعد نمی کند. به همین دلیل است که باید باغ های بام را چند منظوره کنیم.

هرچه کارایی بیشتر باشد ، مهم نگه داشتن روف گاردن از اهمیت بیشتری برخوردار است. همچنین برای کاهش مدیریت ، باید اطمینان حاصل کنید که نگهداری روف گاردن آسان است. البته این در همه موارد صدق می کند ، از روف گاردن گرفته تا دستگاه قهوه ساز.

کاشت بام به اکولوژی کمک می کند:

پرندگان و حشرات آنها را دوست دارند. ظرفیت ذخیره آب باغ های بام نیز مهم است. آب باران فیلتر شده و تبخیر آب باعث خنک شدن منطقه می شود.

شهری که باغ های پشت بام زیادی دارد واقعاً خنک تر است. شما همچنین می بینید که نسل جوان از محیط زیست آگاهی بیشتری دارند و بوم شناسی به طور فزاینده ای در باغ های بام چند منظوره نقش دارد.

هر روز بیشتر افراد می خواهند سبزیجات و میوه های خود را پرورش دهند. یک روف گاردن که به درستی ساخته شده باشد ، به ویژه برای این کار مناسب است و بنابراین اهداف مختلفی را به دنبال دارد.

باغ های سبزیجات تا حدودی در رسانه ها رمانتیک شده اند ، اما اصولاً ایده خوبی است که سبزیجات خود را در یک باغ بام پرورش دهید.

کاشت بام سهم مهمی در اکولوژی و بهبود میکرو آب و هوا دارد ، اما ما باید جلوی فضیلت باغ های سبزیجات را در پشت بام ها بگیریم. در حال حاضر هیاهوی زیادی در اطراف خلوص و بازگشت به طبیعت وجود دارد.

اگر در یک دوره طولانی به تاریخ نگاهی بیندازید ، می بینید که این همیشه در شرایط اقتصادی ضعیف اتفاق می افتد. سپس محیط مهم می شود و کشاورزان قهرمان ما می شوند.

به محض اینکه اقتصاد دوباره به اوج خود رسید ، همه چیز فراموش شده و ما با یک ظرف پوسیده کلم پیچ روی سقف باقی مانده ایم.

فکر نمی کنیم این اتفاق بیفتد و من معتقدم که باغ های سبزیجات روی پشت بام عمر طولانی تری دارند. البته لازم است که با یک درخت و گیاه ماندگار ترکیب شود ، در غیر این صورت باغ شما در زمستان کاملاً برهنه خواهد شد.

اما ما هر روز بیشتر نسبت به محیط آگاهی پیدا می کنیم. افرادی که می توانند وقت خود را بگذرانند به طور فزاینده ای یک باغ سبزیجات را در پشت بام انتخاب می کنند.

از دیدگاه من ، این امر به اقتصاد مرتبط نیست و بیشتر مربوط به شهرنشینی و تمایل به ایجاد قطعه ای سبز در شهر است که به معنای واقعی کلمه ثمره خواهد داشت.

روف گاردن باید کاربردی باشد و پایه آن مناسب باشد. شما باید به آن یک قلب بدهید. در غیر این صورت آرام آرام می میرد. باغ سبزیجات نیاز به نگهداری فشرده دارد و صادقانه تماشای آن زیاد نیست.

اگر باغ سبزیجات می خواهید باید مطمئن شوید که بخشی از یک ترکیب خوب است. و هنگامی که علاقه خود را از دست می دهید ، پرندگان باید بتوانند همه چیز را بخورند ، بنابراین هیچ مشکلی وجود ندارد و هیچ چیز از بین نمی رود.

روف گاردن چیست ؟ Roof garden

کاشت بام: نعمت یا نفرین؟

البته آنها یک نعمت هستند. این برای ایجاد کمی سبز در عجیب ترین مکان های ممکن در ژن های ما جاسازی شده است ، فقط به باغ های معلق بابل نگاه کنید. ما به پوشش گیاهی احتیاج داریم ، محیط خاکستری ما به سبزتر و جمعیت خاکستری ما نیز به سبز بیشتری احتیاج دارند!

مردم برای زندگی و سلامتی به محیطی سبز احتیاج دارند. باغ های بام به سبزتر شدن کمک می کنند و به ما امکان می دهد فصول سال را تجربه کنیم.

آنها میکرو آب و هوا را بهبود بخشیده و مقیاس انسانی را به محیط های شهری بازمی گردانند. ارزش ساختمان ها وقتی سبزه بیشتری به آنها یا نزدیک آنها اضافه شود ، افزایش می یابد ، این یک واقعیت است.

اما در کنار همه این استدلال ها ، نباید فراموش کنیم که مردم اغلب از باغچه های بام لذت می برند ، حتی اگر دلیل آن را نمی دانند. و این تجربه کاربری بسیار مهم است.

روف گاردن چیست ؟ Roof garden

روف گاردن در ویلاهای شمال

امروزه در ویلاهای شمال اهمیت زیادی به ساخت روف گاردن یا بام سبز میدهند و با روند به جلو رفتن زمان درخئاست ها و ساخت و سازها بیشتر می شوند روف گاردن به ویلاهای شمال جلوه ویژه و خاصی می خشد برای مـثال از این ویلا دیدن کنید

به مقاله های زیر هم سر بزنید

پاسیو چیست ؟

مزایای خرید ویلای مدرن در شمال

خانه هوشمند چیست ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *