اخبار سایت

خانه هوشمند چیست؟

خانه هوشمند چیست؟

خانه هوشمند چیست؟

سلام همراهان ملک طور امروز هستیم کنارتان با مقاله ای درمورد خانه های هوشمند تا پایان با ما باشید.

بومی سازی دهه های گذشته امروزه جای خود را به سیستم های دیجیتالی جدید داده است که با ارائه راه حل هایی ، عناصر بیشتری را در خانه های مردم متصل می کند.
ویژگی های جدید ، افزایش راحتی در خانه و افزایش صرفه جویی در انرژی انگیزه های اصلی کاربران در هنگام درخواست خانه هوشمند است.
این تغییر به آهستگی انجام می شود: فن آوری های خانه هنوز پیچیده هستند و هزینه های آن غیر قابل قبول به نظر می رسد. با این حال ، راه حل ها به تدریج در حال دموکراتیک شدن هستند و شرکت های بیشتری وارد بازار می شوند.
در مرحله اول ، لازم است روشن شود که مفهوم خانه هوشمند به چه معناست ، زیرا این ارتباط نزدیک با اتوماسیون خانه است. اصطلاحات تغییر کرده است و ما اغلب در مورد خانه های هوشمند ، اتوماسیون ساختمان یا ساختمان های هوشمند می شنویم.
ویژگی اصلی یک خانه یا ساختمان هوشمند این است که از کاربران خود می آموزد و تصمیماتی می گیرد که بر عناصر موجود در خانه تأثیر بگذارد.
خانه متصل که به شما امکان می دهد چراغ ها ، پرده ها و غیره را کنترل کنید همان خانه ای نیست که توانایی تصمیم گیری بر اساس اولویت های ساکنان و عادات آنها را داشته باشد.
از ویژگی های اصلی یک خانه هوشمند می توان به سنسور ، اتصال و قابلیت همکاری عناصر در خانه اشاره کرد.

 

خانه هوشمند چیست؟
خانه هوشمند چیست؟

ارتباط خانه هوشمند با اینترنت:

یک جنبه اضافی که قابل توضیح است ، رابطه بین خانه های هوشمند و اینترنت است. یکی از روندهای کلان تکنولوژیکی فعلی ، اینترنت اشیا یا IoT است.

یک خانه هوشمند می تواند به اینترنت متصل شود. در واقع ، لوازم خانگی و دستگاه هایی (به عنوان مثال تهویه مطبوع) وجود دارد که می تواند به شبکه Wi-Fi متصل شود ، بنابراین می توان آنها را از طریق تلفن همراه یا رایانه لوحی کنترل کرد.

این مزایا دارد ، زیرا با کاهش نیاز به سیم کشی و نصب قبل از نصب ، نصب را ساده می کند. با این حال ، خانه های هوشمند همیشه از طریق اینترنت کار نمی کنند.

آنها همچنین می توانند با استفاده از سیستم های خود برای نظارت ، کنترل و فعال سازی عناصر موجود در خانه کار کنند.

به طور خلاصه ، یک خانه هوشمند دارای ویژگی های اساسی زیر است:

  • این سنسور است و بنابراین داده ها را از محیط و عادات کاربران جمع آوری می کند (به عنوان مثال ، پرده ها در چه ساعاتی از روز تغییر موقعیت می دهند).

  • این سیستم ها به هم متصل هستند ، که امکان ایجاد رویدادهای مرتبط را برای عناصر مختلف در خانه فراهم می کند (به عنوان مثال ، هنگام پایین آمدن پرده ها ، چراغ ها را روشن کنید).

  • سیستم هوشمند همزمان با جمع آوری داده های کاربر ، با نحوه فعال شدن عناصر در خانه سازگار است. از این نظر ، خانه می تواند در مورد عناصر موجود در خانه “یاد بگیرد” و “تصمیم بگیرد”.

  • کنترل سیستم از جمله با رابط صوتی برای کاربران آسان است.

 

خانه هوشمند چیست؟
خانه هوشمند چیست؟

خانه هوشمند برای سالمندان

در دنیای سالخورده ، حفظ سلامتی و استقلال تا آنجا که ممکن است ضروری است. به جای بستری شدن در بیمارستان یا مسسه سازی ، افراد مسن و معلول می توانند 24 ساعته در محیط خود با دستگاه های “هوشمند” به آنها کمک کنند.

مفهوم خانه هوشمند روشی امیدوار کننده و مقرون به صرفه برای بهبود مراقبت در منزل برای سالمندان و معلولان به روشی غیر سرهم کننده است که به استقلال بیشتر ، حفظ سلامتی و جلوگیری از انزوای اجتماعی امکان پذیر است.

خانه های هوشمند مجهز به سنسورها ، محرک ها و / یا مانیتورهای زیست پزشکی هستند. دستگاه ها در یک شبکه متصل به یک مرکز از راه دور برای جمع آوری و پردازش داده ها کار می کنند.

مرکز از راه دور وضعیت موجود را تشخیص داده و در صورت لزوم مراحل کمک را آغاز می کند. این فناوری را می توان به دستگاه های قابل کاشت پوشیدنی و in vivo گسترش داد تا افراد را بصورت 24 ساعته در داخل و خارج از خانه تحت نظر داشته باشد.

این بررسی مجموعه ای از پروژه های کشورهای پیشرفته در مورد خانه های هوشمند را بررسی می کند که فن آوری های مختلف موجود را بررسی می کند.

از مزایا و معایب و همچنین تأثیر آن بر جامعه مدرن بحث شده است. سرانجام ، چشم اندازهای آینده در مورد خانه های هوشمند به عنوان بخشی از یک شبکه بهداشت و درمان مستقر در خانه ارائه شده است.

خانه هوشمند چیست؟
خانه هوشمند چیست؟

نیازها و نگرش های کاربران در مورد مفهوم “هوشمند”

علاقه به مفهوم هوشمندی که در خانه ها اعمال می شود ، در حال افزایش است. آشناترین عناصری که اغلب در بازسازی یا پروژه های ساختمانی ظاهر می شوند ، خودکار تهویه مطبوع ، روشنایی و عناصر قابل تنظیم مانند پرده هستند.

با این حال ، روند هوشمند می تواند تقریباً هر عنصر یا وسیله ای را در خانه شامل شود. می توان آن را در محصولات مختلف از گلدان های گل هوشمند تا نقاشی های تزئینی یا لامپ های متصل شده توسط بلوتوث گنجانید.

چند نمونه از محصولات هوشمند برای خانه در بازار تأثیر دارند ، که به افزایش آگاهی و پذیرش مفهوم فناوری کمک می کند.

به عنوان مثال می توان به ترموستات های هوشمند ، قفل های الکترونیکی یا تلفن های درب ویدیویی متصل به تلفن های همراه اشاره کرد که بدون کمک فنی نسبتاً آسان خریداری و نصب می شوند.

با این حال ، اینها راه حلهای مستقلی هستند که محدود به یک محصول واحد هستند. تعامل آن محصولات با سایر خانه ها همیشه امکان پذیر نیست.

با وجود عرضه محصولات هوشمند در بازار ، مفهوم فناوری خانه های هوشمند هنوز مورد استقبال کامل کاربران قرار نگرفته است. نگرش غالب هنوز در مورد راه حل های خانه هوشمند تردید خاصی وجود دارد.

دلایل مانع شدن کاربران شامل عدم آگاهی از راه حل های موجود ، ایده گران بودن این راه حل ها و مشکل یافتن متخصصان واجد شرایط برای ارائه مشاوره و کمک به نصب است.

موانع دیگر مربوط به نگرانی درباره حریم خصوصی در مورد داده های دیجیتالی تولید شده توسط کاربر و یا سوg ظن در مورد آلودگی الکترومغناطیسی بیش از حد در خانه است.

 

خانه هوشمند چیست؟
خانه هوشمند چیست؟

با این وجود ، علیرغم رایج ترین اعتراض ها ، تعدادی از نیازها نیز باعث تقاضای راه حل های خانه های هوشمند می شوند:

  • ارتباطات اوقات فراغت و چندرسانه ای بین دستگاه ها (به عنوان مثال ، دستیارهای صوتی که به اینترنت متصل هستند).

  • ایمنی و پیشگیری از حوادث

  • بهره وری انرژی ، کنترل مصرف و تمایل به تأمین انرژی به ویژه در اروپای مرکزی.

  • نگرانی برای بهداشت محیط در خانه ، که نسل جدیدی از محصولات محافظتی مانند دستگاه های تصفیه هوا ، پوشش های ضد باکتری و غیره را هدایت می کند.

هوشمند شدن ویلاهای شمال

امروزه ویلاهای شمال هم کم کم به سوی هوشمند سازی میروند که کنترل از راه دور را برای خریدار آسان می کند.

خرید ویلا در شمال امروزه دغدغه سرمایه گذاران است این تجارت پرسود یعنی خرید ویلا یه تجارت صد در صد برد است.

نمونه یک ویلای هوشمند اینجا کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *