اخبار سایت

خانه مستقل بخریم یا خانه آپارتمانی ؟

خانه مستقل بخریم یا خانه آپارتمانی ؟

خانه مستقل بخریم یا خانه آپارتمانی ؟

سلام بر همراهان ملک طور امروز در حضورتان هستیم با مقاله ای در مورد خانه های مستقل و خانه آپارتمانی به همراه مزایا و معایب و ویژگی آنها پس تا انتها همراه ما باشید.

انتخاب یک خوب بهتر از سرمایه گذاری شما قدردانی می کند. در حالی که برخی آپارتمان را انتخاب می کنند ، دیگران خانه های مستقل را ترجیح می دهند.
اگرشماهم بین این دوراهی ماندید با ما باشید تا در انتخاب خانه مستقل بخریم یا خانه آپارتمانی تصمیم درست را بگیرید.
خرید خانه مستقل یا خانه آپارتمانی ؟

امکانات رفاهی هزینه دارد:

در حالی که یک ملک آپارتمان دارای ارزش افزوده مانند امنیت ، فضای پارکینگ کافی ، پشتیبان گیری برق ، سیستم های آب و مکانیزم ایمنی در برابر آتش است ، یک ملک مستقل برای راه اندازی این خدمات نیاز به تلاش بیشتری دارد.
این نیز شامل یک هزینه اضافی می شود تخمین زده می شود که یک نفر باید 2-3 درصد از کل ارزش ملک را برای این امکانات در اطراف یک ملک مستقل ویلا هزینه کند.
این شامل تنظیم یک پشتیبان برق کوچک به صورت اینورتر یا یک مجموعه ژنراتور و مکانیسم آب خودتان است. امنیت همچنان به عنوان یک محدودیت باقی خواهد ماند. در صورتی که ملک ویلا شما در کلنی از چنین ویلاهایی واقع شده باشد ، ساکنان می توانند یک انجمن رفاه ساکنان تشکیل دهند انجمن رفاه می تواند به امنیت و سایر موارد دیگر توجه کند.

برعکس ، در یک جامعه آپارتمانی ، توسعه دهنده همه اینها را برای 2 تا 3 سال اول پیشاپیش فراهم می کند. بعداً ، مدیریت خدمات بر عهده انجمن قرار خواهد گرفت.

در صورت خرید یک ملک در حال ساخت :

اگر شما ملکی را انتخاب می کنید که در دست ساخت است. چالش هایی وجود دارد با این وجود ، هنگام سرمایه گذاری در یک پروژه آپارتمان ، مشکلات به شدت کاهش می یابد.

در صورتی که قصد خرید قطعه ای را دارید و سپس ملک خانه را روی آن می سازید ، ساخت یک ملک یک کار طولانی ، دست و پا گیر و خسته کننده خواهد بود.

با این حال ، در اینجا شما می توانید این ساختمان را در مدت زمان مشخصی بسازید. در مقایسه ، در یک پروژه آپارتمان ، شما در اختیار توسعه دهنده خواهید بود – خواه او بخواهد پروژه را به موقع به پایان برساند. بحران نقدی ، سناریوی اقتصادی ضعیف ، افزایش هزینه مواد اولیه و نیروی کار و فروش ضعیف ، گاهی اوقات به درآمد توسعه دهندگان ضربه می زند و منجر به تأخیر ساخت و ساز می شود.

یک خانه مستقل که در حال ساخت آن هستید ، بدیهی است هزینه های بیشتری را به همراه هزینه های مواد و نیروی انسانی به اثبات می رساند.

علاوه بر این ، هزینه هایی مانند قیمت قطعه و سایر مصوبات و مجوزهای دولتی وجود دارد که برای راه اندازی برق ، آب و سایر امکانات باید پرداخت شود. آپارتمان ها بسیار کم هزینه تر هستند و سازنده از چنین هزینه هایی پیشگیری می کند.خانه مستقل بخریم یا خانه آپارتمانی ؟

 

هزینه نگهداری:

کار شما به اینجا ختم نمی شود. هنگامی که زندگی در خانه خود را شروع می کنید ، ملک به تلاش مداوم برای نگهداری ، تمیزی و ساخت و ساز و تعمیر نیاز دارد.

با این حال ، مشاهده شده است که هزینه نگهداری یک خانه مستقل بیش از هزینه مورد نیاز برای یک ملک آپارتمان است ، زیرا هزینه های نگهداری توسط انجمن در یک پروژه آپارتمان انجام می شود.

به دلیل وجود منابع جمع شده در یک مجتمع مسکونی ، هزینه خدمات به شدت کاهش می یابد. این خدمات زمان کمتری نسبت به ملک مستقل مانند یک خانه ی ییلاقی مورد نیاز است.

سایز خانواده:

بسیاری از افراد اگر خانواده ای بزرگ مانند خانواده مشترک باشد ، خانه ای مستقل را انتخاب می کنند. از طرف دیگر ، خانواده های هسته ای تمایل بیشتری به سمت یک آپارتمان دارند.

فضای مناسب برای بچه های شما:

اگر جامعه جمعیت خوبی از کودکان داشته باشد ، قطعاً به نفع بچه ها خواهد بود. با این حال ، کیفیت کودکان در آنجا یک عامل مهم است.

شما قلدرها را در اطراف بچه های خود نمی خواهید! همچنین ، شما باید ببینید که به طور کلی استقبال کل جامعه از کودکان چگونه است.

ممکن است فضای زیادی در اطراف ساختمان وجود داشته باشد و شما فکر کنید بچه ها فضای بازی را پیدا می کنند. با این حال ، اگر دسته ای از شهروندان سالخورده که از سلامتی آگاه هستند ، می خواهند تمام شب را در آن فضا قدم بزنند و به بازی کودکان در آن فضا اعتراض می کنند ، این کاملاً بی ارزش است. با این وجود ، سایر عوامل مثبت باقی می مانند ، یک آپارتمان دارای یک محافظ خواهد بود و بچه ها می توانند در داخل محوطه با خیال راحت بازی کنند.خانه مستقل بخریم یا خانه آپارتمانی ؟

 

فضای زندگی:

آپارتمان ها به طور کلی برای هر واحد یک نقشه ثابت را دنبال می کنند ، اما با داشتن یک خانه ، شما با انتخاب و طراحی می توانید آزادی انتخاب داشته باشید. با داشتن خانه های مستقل ، این مزیت اضافی را دارید که می توانید یک اتاق اضافی بسازید یا با خراب کردن دیوار آن را گسترش دهید. علاوه بر این ، شما می توانید کف ، دیوارها ، قفسه های داخلی و سایر مشخصات مشابه را براساس نحوه تصور از فضا انتخاب کنید.

فروش پذیری:

تخمین های صنعت نشان می دهد که اکنون آپارتمان ها بیشتر مورد تقاضا هستند. حتی شهرهای ردیف دوم نیز شاهد چنین تحولاتی هستند. توسعه دهندگان اکنون پروژه های آپارتمان را با ترکیبی از تحولات ترسیم شده به ارمغان می آورند. اگر تصمیم دارید در مرحله بعدی ملک خود را بفروشید ، فروش آپارتمان راحت تر خواهد بود. در آپارتمان ها ، آپارتمان های دو خوابه و سه خوابه بیشترین تقاضا را دارند.

بنابراین ، اگر تصمیم به خرید ملک دارید ، مقدمات کار خود را روی این پارامترها انجام دهید. در حالی که ممکن است یک گزینه را انتخاب کنید ، همیشه در نظر داشته باشید که زمان مشخصی برای سرمایه گذاری در املاک وجود ندارد. بنابراین منتظر آن نمانید.خانه مستقل بخریم یا خانه آپارتمانی ؟

 

اگر هنوز هم تصمیم نگرفتید که خانه مستقل بخریم یا خانه آپارتمانی:

تفاوت زیادی بین ویلا و آپارتمان وجود دارد و نتیجه گیری کلی به شکل زیر است:

1) ویلاها به دلیل فضای زیاد و آزادی در طراحی های داخلی و خارجی هزینه بالاتری نسبت به آپارتمان ها دارند

2) در ویلا ها می توان از هر نوع نمای بیرونی و همچنین طراحی داخلی استفاده کرد. در مورد آپارتمان ها ، شما نمی توانید در طراحی خارجی تغییراتی ایجاد کنید.

3) در مقایسه ، آپارتمانها دارای امکانات رفاهی بیشتری هستند ، گرچه می توان ویلا را بر اساس نیاز شخصی سازی کرد.

4) آپارتمان ها به دلیل اجتماع گسترده امنیت بیشتری نسبت به ویلا دارند.

5) ویلا ها در مقایسه با آپارتمان ها باعث بهبود حریم خصوصی شده اند.

خرید ویلا در شمال همواره مرسوم تر از خرید آپارتمان در شمال است و دلایل متعددی وجود دارد و یکی از دلایل مهمی که بالا هم عرض کردیم فضای باز و شخصی بودن آن است

اگر قصد خرید ویلا در شمال را دارید روی لینک زیر کلیک کنید.

خرید ویلا در شمال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *